Zelený hotel v Praze Udělena ekoznačka EU – prestižní zelený certifikát

Rezervovat nyní

Garance nejlepší ceny

Zelený hotel

Karel Doubek Hotel Adria se řadí díky svým aktivitám na ochranu přírody a svého okolí k několika málo zeleným hotelům v České republice. Dokazuje tak, že hotel poskytující ekologicky šetrné služby se nemusí nacházet jen v přírodě, ale může svým hostům nabízet ekologické služby i v centru Prahy. Chovat se přátelsky k nejbližšímu okolí a k životnímu prostředí obecně je nám blízké. Nabízíme našim hostům volbu se do těchto aktivit k ochraně přírody zapojit a těší nás, že o ekologicky šetrné služby je stále větší zájem.

Stejně jako nás zajímají naši hosté, jejich potřeby
a pohodlí, pečujeme i o své okolí a přírodu.
Karel Doubek


Mezi opatření, která podnikáme na úsporu přírodních zdrojů, patří minimalizace odpadu, úspora elektrické energie, vody a tepla, rozšiřování zelených ploch v Praze a péče o naše nejbližší okolí. Na příklad pravidelně pečujeme o čistotu studánky Petřínky, ve Františkánské zahradě natíráme lavičky a instalujeme ptačí budky, jezdíme do práce na kole. Odpovědný přístup k využívání přírodních zdrojů se zrcadlí v celém provozu hotelu Adria.

Koncept zeleného a ekologického hotelu jde ruku v ruce se společenskou odpovědností neboli slušným podnikáním. Hotel Adria se pečlivě stará o své hosty a zároveň se snaží, aby tato činnost byla prospěšná i okolí hotelu, širší veřejnosti a aby co nejméně zatěžovala životní prostředí a měnila pohled na svět i dalším lidem.

Green Hotel Naši hosté jsou šťastní, pokud jim při jejich návštěvě Prahy umožníme poznat to, co opravdu stojí za to. Počínaje poznáváním nejkrásnějších pražských památek a konče tradiční českou svíčkovou uvařenou podle originální receptury za použití surovin od místních dodavatelů. Tím, že na tu svíčkovou koupíme maso z českého chovu, zeleninu vypěstovanou na nedalekém poli a zaměstnáme kuchaře, který by ji uvařil i poslepu, protože takhle ji dělala jeho babička, zprostředkujeme hostům ten nejlepší kulinářský zážitek, ale také pomůžeme hned několika lidem v našem okolí. To je společenská odpovědnost v podání hotelu Adria.

O tom, že se náš přístup líbí nejen hostům, ale i dalším lidem, svědčí mnohá ocenění, která hotel Adria v minulosti obdržel.

EU Ekoznačka:
CZ / 025 / 09
  • Ekoznačka EU „Květina“ – nejvyšší ocenění Evropské unie pro zelené hotely
  • Green Manager roku 2008 – ocenění udělené řediteli hotelu Karlu Doubkovi za dlouhodobou snahu o ochranu životního prostředí
  • 2. místo v soutěži „EU Ecolabel Communication Award“ za propagaci konceptu Ekoznačky
  • TOP odpovědná malá firma 2011
  • Ocenění E.ON Energy Globe Award ČR 2012 v kategorii Vzduch

Galerie